كم تحرکی زیر قدم های مردم و مسئولان استان از بین می رود ؟

شروع همایش های بزرگ پیاده روی در استان

بدلیل حضور سیستان و بلوچستان در زمره کم تحرک ترین استانهای کشور بناست قدم های تازه ای در این خصوص برداشته شود.

 

تداوم حضور سیستان و بلوچستان در زمره کم تحرک ترین استانهای کشور ضرورت برنامه ریزی بیشتر را برای حمایت از ورزش همگانی ایجاد کرده و حالا بناست قدم های تازه ای در این خصوص برداشته شود.

رییس هیئت ورزش همگانی استان در گفتگو با پایگاه خبری ضربه 60 از برنامه های تازه این هیئت برای تحرک و پویایی هر چه بیشتر مردم استان خبر داد و گفت : با یک برنامه ریزی گسترده  قرار است هر ماه یک همایش بزرگ پیاده روی در شهرهای استان برگزار شود و در این راه به حمایت تمامی مسئولان استان نیاز داریم.

زهرا مشهدی افزود : استاندار ، در شورای ورزش و جوانان استان در خصوص ضرورت ورود دستگاههای اجرایی به مقوله ورزش و بویژه ورزش همگانی توصيه و تاکیدهاي لازم را انجام داد و به همين دليل اداره كل ورزش و جوانان استان و هيئت  ورزشهای همگانی استان برنامه ای را تدوین کرده اند که هر ماه شاهد یک همایش بزرگ پیاده روی در شهرهای مختلف استان خواهيم بود .

وی این طرح را زمینه ای برای ورود هر چه بیشتر مردم و مسئولان به عرصه ورزش دانست و گفت : تداوم اجرای این طرح می تواند به نهادینه شدن ورزش در نقاط مختلف استان کمک کند.

مشهدی ادامه داد : طی برنامه ریزی و زمانبندی صورت گرفته هر ماه و بطور همزمان همايش هاي پياده روي در شهرهاي سراسر استان برگزار مي شود كه يكي از این همايش ها بصورت محوري خواهد بود.

وي گفت ؛ خرداد امسال دو همایش بزرگ پیاده روی در شهرهای زاهدان و زابل برگزار می شود و پس از آن تیرماه در زهک ، مرداد ماه در سراوان ، شهریور ماه در قصرقند ، مهرماه در نیمروز ، آبانماه در ایرانشهر ، آذر ماه در نیکشهر ، دی ماه در کنارک ، بهمن ماه در خاش و اسفند ماه در چابهار همایش های بزرگ پیاده روی برگزار می شود تا با یک برنامه ریزی گسترده ، استان سیستان و بلوچستان در زمره استانهای فعال و پیشرو در ورزش همگانی قرار بگیرد.