تاج و تخت به سلیمان رسید

قهرمانی زاهدان در کبدی جوانان استان

رقابتهای کبدی جوانان سیستان و بلوچستان با قهرمانی تیم زاهدان و شاگردان سلیمان پهلوان پایان یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 | پس از مدتها بلاتکلیفی هیئت کبدی و وقفه در برگزاری رقابتهای کبدی در استان طلسم شکست و رقابتهایی در رده جوانان به میزبانی زاهدان برگزار شد.

همین رقابتها نشان داد که کبدی سیستان و بلوچستان چقدر از اوج فاصله گرفته و این را حداقل کمیت تیمها به خوبی نشان داد، حضور تنها 4 تیم و بازیهایی که پرونده اش در یک روز بسته شد.

در این بازیها که جمعه 9 اردیبهشت 1401 در سالن شهید فهمیده زاهدان برگزار شد تیمهای جزینک ( سیمان سیستان ) - زابل - زاهدان و زهک بصورت دوره ای رقابت کردند که در پایان تیم زاهدان با مربیگری سلیمان پهلوان ملی پوش سابق کبدی مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیمهای سیمان سیستان و زابل هم به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

برگزاری این رقابتها در روزهای نخست مدیریت جدید در کبدی استان اگرچه نقطه امیدی برای احیای مجدد کبدی در مهد این رشته است اما نباید فراموش کرد که عدم حضور تیمهایی همچون هامون ، هیرمند و نیمروز در مسابقات و تعطیلی مطلق کبدی در شهرهای بلوچستان هیچ توجیهی ندارد و اگر کبدی و مدیریت جدید می خواهد کارنامه غیرقابل قبول مدیران قبلی را تکرار نکند باید ابتدا به فکر کمیت این رشته باشد تا به بهانه چند ملی پوش و چند قهرمانی فرصت پشتوانه سازی برای این رشته بومی و موفق بیشتر از اینها از کف نرود.

رقابتهای کبدی جوانان استان به منظور حضور تیم کبدی استان در رقابتهای انتخابی تیم ملی برگزار شد و قرار است نفرات منتخب در چند مرحله اردوی آماده سازی زیر نظر سلیمان پهلوان تمرین کنند.

نتایج کامل رقابتهای جوانان استان به این شرح است :

سیمان سیستان ٥٤-٣٠ زهك
زاهدان ٥٦-٢٨ زابل

سیمان سیستان ٢٩-٤٣ زاهدان
زابل ٥٤-٣٢ زهك

زاهدان ٢٠-٠ زهك
سیمان سیستان ٣٩-٣٢ زابل