نگاه کارشناسانه استاندار به ابعاد مختلف ورزش؛

6 نکته کلیدی که ورزش استان را تکان می دهد

شورای ورزش سیستان و بلوچستان با طرح نکات مهم و کلیدی توسط مدرس خیابانی استاندار برگزار شد.

 

نویسنده : احسان محمدی صادق

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 |  در این جلسه که معاونین استاندار،  فرماندار شهرستان زاهدان، مدیرکل ورزش و جوانان و هیئت همراه، مدیران دستگاه های اجرایی و روسای هیئت های ورزشی استان نیز حضور داشتند مدرس خیابانی به موضوعات مهمی اشاره کرد که اجرای آن می تواند سرآغاز تحولی بزرگ در ورزش استان باشد.

استاندار بر خلاف صحبت های قبلی خود که بطور مستقیم نامی از سایر متولیان ورزش در استان نمی برد اما اینبار در شورای ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خیلی جدی نهادها و مجموعه های دولتی را ملزم به حمایت از ورزش دانست و صحبتهای او به قدری دلگرم کننده بود که گویا قرار است  استانداری به معنای واقعی یار و یاور ورزش باشد.

مدرس خیابانی  همه گفتنی های ورزش را یکجا گفت و در اقدامی بی سابقه وظیفه رفع هر یک از مشکلات و گرفتاریهای ورزش استان را به نهادهای مختلفی محول کرد . استاندار سیستان و بلوچستان پای ادارات و دانشگاهها و حتی بانک ها را برای واگذاری اماکن بلا استفاده آنها به ورزش و جوانان باز کرد. خیلی مصمم قول تکمیل پروژه های ورزشی استان را داد  و جسورانه و پرقدرت  سازمان کشتیرانی  و منطقه آزاد چابهار را موظف به حمایت از ورزشهای آبی و ساحلی و کارخانجات سیمان استان را موظف به حمایت از فوتبال کرد.

https://s6.uupload.ir/files/ostandar_20_bypx.jpg

ورزشی ها خوب می دانند که استانداری سیستان و بلوچستان علی رغم قدرتی که دارد در سالهای گذشته آنطور که باید و شاید در رفع مشکلات مالی ورزش استان  قدم موثری برنداشته ( جز توسعه زیر ساخت ها ) و بسیاری از تفاهم نامه های ورزشی در بایگانی آنجا خاک می خورد اما اینبار استاندار به شکلی مصمم نهادهای مختلف را مکلف به حمایت از ورزش کرد.

البته که تنها این مصاحبه استاندار کفایت نمی کند و دست اندرکاران ورزش استان از مدیرکل تا روسای هیئتهای ورزشی باید برای اجرایی شدن این قول و وعده ها پیگیری لازم را از دفتر استاندار تا دفاتر مدیران ادرات دولتی ، تا سواحل چابهار و تا سیلوهای سیمان انجام دهند.

صحبتهای مدرس خیابانی در اول اردیبهشت 1401   سرنخ مهمی برای نجات ورزش استان است تا با طناب حمایتی سایر نهادهای دلتی و خصوصی  از چاه کمبودها بیرون بیاید.

 

6 نکته مهم مورد تاکید استاندار در شورای ورزش سیستان و بلوچستان به شرح ذیل است :

- تاکید بر راه اندازی سالن هاي ورزشي مختص بانوان در همه شهرستان هاي استان 

- تکمیل پروژه های عمرانی بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان شهریور ماه 1401

- واگذاری اماکن ورزشی بلااستفاده دستگاههای دولتی، بانکها و دانشگاهها به اداره کل ورزش و جوانان استان

- حمایت از ورود بخش خصوصی به حوزه ورزش و جوانان، اشتغال و اقتصاد با اعطای زمین مورد نیاز 

- تاکید بر رونق ورزشهای ساحلی در کشور با حمایت سازمان بنادر و کشتیرانی و منطقه آزاد چابهار

- سه کارخانه سیمان  استان  اسپانسری حداقل یک تیم فوتبال را برعهده بگیرند.

https://s6.uupload.ir/files/ostandar_30_pcv5.jpg