هیاتی که دست به کار شد؛ ورزش کارگری احیا می شود؟
ضربه 60 - به نظر می رسد تغییر صورت گرفته در هیات ورزشهای کارگری همان حلقه مفقوده در اتصال این هیات با قشر سختکوش و مولد استان است.

هیاتی که نقش کلیدی در سلامتی و پویایی جامعه کارگری دارد پس از مدتها بیکاری و تعطیلی بالاخره در سیستان و بلوچستان دست به کار شده و شاید با تحرک بیشتر این هیات ، روزهای تازه ای هم در انتظار ورزش استان باشد.

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 | با تغییراتی که به تازگی در هیات ورزشهای کارگری سیستان و بلوچستان رخ داده ، حالا  برای اولین بار شاهد برگزاری المپیاد ورزشی کارگری در زاهدان هستیم و به نظر می رسد تغییر صورت گرفته همان حلقه مفقوده در اتصال هیات ورزش کارگری با قشر سختکوش و مولد استان است.
17 اردیبهشت ماه امسال بود که حسین سعیدیان بعنوان رییس هیات ورزش کارگری استان انتخاب شد و فعالیتش را خیلی زود با برگزاری المپیاد ورزشی کارگری در زاهدان آغاز کرد.
وی در گفتگو با پایگاه خبری ضربه 60 ، پایگاه تخصصی ورزش سیستان و بلوچستان گفت: 52 رشته ورزشی  تحت پوشش هیات کارگری استان هستند که پیش از این فعالیت اندکی داشتند ، ما در شروع کار تصمیم گرفتیم المپیادی را در 16 رشته ورزشی و در دو بخش آقایان و بانوان برگزار کنیم.

سعیدیان افزود : این المپیاد از اول خرداد ماه با حضور 312 ورزشکار در رشته های والیبال ، فوتسال ، دارت ، دو و میدانی ، کبدی ، تیراندازی ، آمادگی جسمانی ، طناب کشی ، ورزش همگانی ، تکواندو ، ورزشهای رزمی ، کاراته ، ووشو ، پتانک، شنا و  تنیس روی میز آغاز شده و تا بیستم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
رییس هیات ورزشهای کارگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه روسای انجمن ها و رشته های مختلف ورزشی هیات کارگری استان هم معرفی شده اند گفت : با مدیریت و برنامه ریزی آنان انتظار داریم  به زودی شاهد گسترش رشته ها و فعالیت کارگران در استان باشیم.
سعیدیان مهمترین چالش خود را در بدو کار ، احقاق حق از دست رفته کارگران در سنوات گذشته عنوان کرد و گفت : هم مسئولان دولتی و هم کارفرمایان توجه کافی را نسبت به قوانین و مسئولیت های ورزش کارگری نداشته اند و امیدواریم با تعامل و همفکری استانداری ، ادارات کل ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از همه مهمتر کارفرمایان و بخش های خصوصی بتوانیم به حق و حقوقی  که برای کارگران در نظر گرفته شده و تضمین کننده سلامتی و نشاط آنان است توجه بیشتری شود.
 وی از اینکه هیات ورزشهای کارگری در حال حاضر بودجه و فضای ورزشی مشخصی ندارد گلایه کرد و گفت : با تشکیل کارگروهی سعی داریم قوانین مربوط به ورزش کارگری در استان اجرایی شود که در اینصورت شاهد دوران طلایی ورزش استان نیز خواهیم بود.
حسین سعیدیان خاطر نشان کرد:  نیروهای شاغل در صنایع ، معادن ، اصناف ، کارخانجات ، مجموعه های خدماتی و پیمانکاری و سایر بخش های خصوصی به همراه خانواده هایشان آمار قابل ملاحظه ای از جمعیت استان را تشکیل می دهند  که در صورت برنامه ریزی برای این قشر ورزش همگانی و قهرمانی استان هم ارتقاء می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.