دسته‌بندی نشده

رقابت سه نامزد برای ریاست هیئت کبدی

طبق شنیده ها مجمع انتخابات هیئت کبدی سیستان و بلوچستان روز دوشنبه 22 فروردین ماه در زاهدان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 | با وجود اینکه کبدی سیستان و بلوچستان از زمان تشکیل انجمن و سپس فدراسیون کبدی همواره جزو مدعیان کشور بوده و ثبات فوق العاده ای در کسب موفقیت و افتخار برای ورزش این استان داشته اما هیچوقت از حیث مدیریت، ثبات لازم را تجربه نکرده و شاید یکی از دلایل افول آن در سالهای اخیر همین ضعف تاریخی باشد.

افرادی هم که در این مدت برای نجات کبدی استان آستین ها را بالا زدند خواسته یا ناخواسته مسیر کار و زندگی شان به گونه ای دیگر رقم خورد و از هیئت کبدی استان جدا شدند . کبدی جدا از افتخاراتش به یک دلیل دیگر هم به خود می بالد که اگر چه مدیرانش ماندگاری زیادی در این هیئت نداشتند اما به مدیرکلی ورزش، هیئت علمی دانشگاه و مجلس رسیدند.

در آستانه انتخابات هیئت کبدی سیستان و بلوچستان قرار داریم و وارد شدن به این موضوع که هر یک از مدیران قبلی هیئت کبدی استان چه اندازه در موفقیت های گذشته و اوضاع امروز این رشته نقش داشته اند رویکرد این نوشته نیست بلکه هدف جلب نگاهها به علت و معلول هایی است که باعث شده کبدی استان دیگر قدرت اول کشور نباشد.

بی توجهی مطلق به اصول مهم قهرمان پروری و پشتوانه سازی این رشته ، عدم تفاهم پیشکسوتان این رشته در استان ، نبود ثبات مدیریتی ، عدم توسعه کبدی در شهرهای مختلف استان و ضعف ها و نارسایی های دیگر باعث شده امروز سیستان و بلوچستان در کبدی کشور جایگاه گذشته را نداشته باشد و حتی با انتخابات اخیر فدراسیون کبدی و حواشی آن چه بسا در معرض انزوای بیشتر نیز قرار بگیرد.

کبدی نشان داده زمان را براحتی از دست می دهد و حتی از زمان مدیریت دکتر محمد سرگزی که آخرین رییس هیئت کبدی استان بود و در دوره اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده مردم سیستان انتخاب شد دو سال می گذرد و درباره عدم تصمیم گیری درباره مدیریت فرد جدید در این فاصله زمانی هم نمی توان توجیه خاصی را پذیرفت.

به هر حال کبدی سیستان و بلوچستان با این اوضاع و احوال به استقبال رییس جدید هیئت خود می رود آنهم با دو نامزد جوان و یک نامزد باتجربه که قطعا هر یک اهداف و برنامه های خاص خود را دارند.

شناخته ترین نامزد این انتخابات بهزاد بامدی است ملی پوش و قهرمان سابق این رشته که خاک خورده واقعی کبدی است و حضورش در راس هیئت کبدی استان می تواند باعث ارتقا سطح فنی سیستان و بلوچستان در کشور شود . البته او به حمایت ها و همکارانی نیاز خواهد داشت تا بتوانند ساختار حرفه ای تری را برای مهد کبدی کشور ایجاد کنند.

دومین کاندید هیئت کبدی سیستان و بلوچستان منصور نیک پناه است که سالها ریاست هیئت هندبال بر عهده او بوده است. فردی دانشگاهی که باید دید اهالی کبدی چقدر روی او نظر مثبت خواهند داشت.

و اما وحید موحد دیگر نامزد ریاست هیئت کبدی استان است . او اگر چه قرابت خاصی با کبدی نداشته اما با ورزش و مدیریت آن بیگانه نیست . دبیر سابق هیئت کشتی سیستان و بلوچستان حالا این شایستگی را در خود می بیند تا در راس هیئت کبدی قرار بگیرد و شاید اوضاع اسف بار این رشته را تغییر دهد.

بهر حال اینکه این سه نفر رقابت نزدیکی را در روز انتخابات دارند و یا فرد یا افرادی به نفع دیگری کنار خواهند رفت مشخص نیست اما آنچه واضح است این است که رییس، هر کدام آنها باشد باید بداند کبدی دیگر زمان و یا چیزی برای از دست دادن ندارد. مدیریت در کبدی استان با گذشته فرق دارد ، اگر در گذشته قهرمانانی بودند که موفقیت های دو دهه ای این رشته را تضمین کردند حالا دستان این رشته از چنین قهرمانانی خالی است و به اصطلاح رییس جدید باید با زور بازوی خودش موفقیت ها را رقم بزند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 تعداد بازدید