دسته‌بندی نشده

۱۷شهریور اسکلت باقی نمی ماند و جان می گیرد؟

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 | پس از وقفه طولانی و غیر عرف در روند بازسازی این مجموعه ورزشی ، حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان صبح جمعه 18 فروردین 1401 به همراه فرماندار زاهدان و جمعی از مدیران شهرستان از آخرین وضعیت این مجموعه بازدید کرد.

مجموعه ورزشی 17 شهریور که یکی از مهمترین و قدیمی ترین مجموعه های ورزشی زاهدان و سیستان و بلوچستان است و حدود نیم قرن قدمت دارد 5 سال قبل ( سال 1396 ) و در زمان مدیریت حسین ثوری در اداره کل ورزش و جوانان استان با استدلال اینکه استحکام لازم را ندارد و امنیت ورزشکاران در خطر است به قصد بازسازی بطور کامل تخریب شد.

در حالیکه قرار بود این مجموعه در مدت زمان کوتاهی بازسازی شود و فضای ورزشی مدرن و زیباتری در اختیار هیئت های ورزشی استان قراربگیرد اما این روند بسیار کند پیش رفت و چیزی جز اسکلت و سازه آن در این 5 سال ساخته نشده است!

در همین مدت فعالیت بسیاری از هیئت های ورزشی با مشکل مواجه شد که البته اداره کل ورزش و جوانان تلاش کرد ورزشکاران و تیمهای ورزشی زاهدان و استان در سایر اماکن موجود شهر استقرار یابند . این تصمیم ناچارا فقط به قصد جلوگیری از توقف فعالیت ها بود اما در عمل وجهه مناسبی نداشت ، بعنوان مثل میزهای رشته تنیس به سالن غذاخوری خوابگاه ورزشی صالحین منتقل شد ، کشتی گیران تشک شان را به پیست سالن دو و میدانی بردند ، کاراته کاها به طبقه دوم سالن بانوان کوچ کردند ، شمشیربازان به رختکن های فوتبال رفتند و … !

بهر حال پس از سالها عدم تخصیص بودجه لازم برای تکمیل این مجموعه قدیمی پیگیری لازم برای بازدید استاندار از این مجموعه انجام شد و حالا شاید این موضوع بتواند باعث احیای مجدد ورزش زاهدان و خاستگاه اصلی آن شود.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی 17 شهریور در مرکز شهر زاهدان قرار دارد و بدلیل سهولت دسترسی مورد توجه و استقبال بسیاری از ورزشکاران و هیئت های ورزشی است گفت : متاسفانه بدلیل عدم تخصیص اعتبار لازم تکمیل این مجموعه زمانبر شده که در بازدید امروز ، استاندار محترم را در جریان آخرین وضعیت روند ساخت آن قرار دادیم.

ادهم کرد افزود : مجموعه ورزشی 17 شهریور زاهدان با توجه به انجام امور سازه ای آن حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن به 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم که امیدواریم در جلسه برنامه ریزی شهرستان ، بودجه مورد نیاز به این مجموعه اختصاص یابد.

وی خاطر نشان کرد :در صورت تخصیص کامل بودجه مورد نیاز ، می توانیم یکسال دیگر شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم اما تزریق قطره چکانی بودجه برای تکمیل این مجموعه زمان را طولانی خواهد کرد و هیئت های ورزشی ما همچنان با مشکل مواجه خواهند بود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 تعداد بازدید