دسته‌بندی نشده

6 کشتی گیر سیستان و بلوچستان در اردوی تیمهای ملی

رشد کشتی سیستان و بلوچستان برای همه محسوس است و حالا در این رشته 6 نماینده در اردوی تیم های ملی دارد.

به گزارش پایگاه خبری ضربه 60 | علی رغم اینکه کشتی استان در سالهای گذشته محدود به تک چهره ها بود با تلاشهای صورت گرفته حالا اوضاع به جایی رسیده که 6 کشتی گیر استان در اردوی تیمهای ملی حضور دارند.

رییس هیئت کشتی سیستان و بلوچستان گفت : در حال حاضر 6 فرنگی کار استان در رده های سنی مختلف در تمرینات و اردوی تیمهای ملی حضور دارند و شانس آنها نیز برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در رویدادهای مختلف بین المللی بالاست.

نبی دهمرده که در مدت کوتاه مدیریت خود به یکی از موفق ترین روسای هیئت های ورزشی استان تبدیل شده افزود : سال گذشته امید آرامی در مراحل مختلف انتخابی تیم ملی درخشش قابل ملاحظه ای داشت و به همین دلیل به تیم ملی دعوت شد و هم اکنون در اردوی تیم ملی کشتی بزرگسالان در تهران حضور دارد . باید منتظر درخشش او در پیکارهای بین المللی و شاید آسیایی نیز باشیم.

وی تصریح کرد : سیستان و بلوچستان در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان که در اسلام شهر در حال برگزاریست نیز صاحب نماینده است و ابوالفضل شهرکی به نمایندگی از این استان برای قرار گرفتن در لیست نهایی تلاش می کند.

دهمرده در خصوص سایر اردونشینان کشتی گفت : با درخشش تیم کشتی فرنگی نوجوانان استان در کشور که با مقام سومی این تیم همراه بود در حال حاضر ابوالفضل و مهدی میرشکار ، مهدی بزی و امیرحسین سارانی نمایندگان سیستان و بلوچستان در سیرجان و در اردوی تیم ملی نوجوانان هستند و تمرینات آماده سازی را پشت سر می گذارند.

رییس هیئت کشتی استان با اشاره به اینکه مربیان با انگیزه ای در کشتی استان فعالیت دارند به حضور دو مربی استان هم در اردوی تیمهای ملی اشاره کرد و ادامه داد : عباس آرامی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان و محمد غلامی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان حضور دارند. به تجربیاتی که در این اردوها به دست می آورند برای آینده کشتی استان نیاز مبرم داریم.

نبی دهمرده دوره های آموزشی برگزار شده توسط مربیان تیمهای ملی در استان را دلیل مهمی برای رشد کشتی گیران دانست و از تدوام برنامه های آموزشی هیئت کشتی در سال 1401 با هدف رشد و توسعه کشتی در سیستان و بلوچستان خبر داد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 تعداد بازدید