دسته‌بندی نشده

حضور تيمهاي اينتر و رئال با جنگنده اف 14 در زاهدان !

[vc_row][vc_column][vc_column_text]در ميان تيمهاي شركت كننده در رقابتهاي فوتسال جام رمضان زاهدان امسال قرار است تيمهاي اينتر و رئال هم با حريفان رقابت كنند ![/vc_column_text][vc_column_text]نویسنده : احسان محمدی صادق 

به گزارش پايگاه خبري ضربه ٦٠ | جام رمضان رقابتهايي است كه تقريبا دهه ١٣٨٠-١٣٧٠ در رشته فوتسال در كشور شكل گرفت و  به مرور زمان و شايد خيلي سريع هيجان آن به استانها ، شهرها و حتي روستاهاي مختلف كشيده شد.

در استان سيستان و بلوچستان هم نه تنها هيجان اين رقابتها كمتر از شهرها  و استانهاي ديگر نيست بلكه به دليل شور و اشتياق جوانان به ورزش و البته فقر مسابقات براي تيمها ، با فرا رسيدن ماه رمضان  اين هيجان دو چندان مي شود. بويژه حالا كه در كنار سالن هاي ورزشي در شهرها و روستاها ، زمين هاي ميني فوتبال هم در روستاها احداث شده است ( چيزي حدود ٢٠٠ زمين ميني فوتبال در روستاهاي سيستان و بلوچستان وجود دارد )

نكته اي كه هميشه در برگزاري مسابقات در اين استان وجود داشته حضور تيم هايي با نام هاي عجيب و غريب است!

هر ساله تيمهايي كه عمده آنها تيم هاي محله اي هستند ناچارند براي حضور در اين رقابتها نام خاصي را انتخاب كنند كه با برگزاري مراسم قرعه كشي و شروع رقابتها متوجه اسم هاي جالبي مي شويم كه البته برخي اوقات طنز ماجرا را به اوج مي  رساند.

بعنوان مثال امسال در جام رمضان زاهدان نام تيمهاي مطرح فوتبال جهان همچون اينتر و رئال به چشم مي خورد .  اين پايان كار نيست و تيمي در همين رقابتها اسم كشور الجزاير را براي خود انتخاب كرده و تيم ديگري با نام يك باشگاه عربي يعني النصر در رقابتها حاضر شده است !

اوج و طنز ماجرا انتخاب نام يك جنگنده براي يكي از تيمهاي فوتسال جام رمضان زاهدان است كه با نام اف ١٤ ( f14 ) در مسابقات حاضر شده است!

نكته جالب تر آزادي انتخاب هر اسمي براي تيمهاست كه كميته فوتسال، هيئت فوتبال و يا برگزاركنندگان مسابقات هيچ واكنشي به آن نشان نداده اند !

جدا از اينكه انتخاب اين نامها مي تواند دلايلي همچون عشق و علاقه به تيمهاي بزرگ ، خودنمايي و جلب توجه و يا بالابردن طنز ماجرا آنهم در رقابتهايي در سطح محلات داشته باشد اما در همين مسابقات تيم هايي هستند كه به نام محله شان شركت كرده اند مثل تيمهاي برادران شيرآباد ، اتحاد كوثر ، منتخب جام جم ،  منتخب جمهوري و كشاورز. تيمي هم نام شهيد سرگلزايي را براي خود انتخاب كرده است.

آنچه مسلم است فضاي ورزش و مسابقات فرصتي است براي معرفي يك محله يا شهر  ، شركت ها و موسسات ، بازاريابي و برند سازي و اهداف و موضوعات دیگر كه مي توان از اين فرصت استفاده بهينه اي برد . انتخاب نام هم علي رغم نگاه ساده اي كه به آن در استان وجود دارد مي تواند جدي تر تلقي شود و حتي متوليان خاص خود را داشته باشد.

تيمهايي زيادي هستند كه در صورت وجود حامي مالي مايلند با نام آنها در مسابقات شركت كنند، تيمهايي هستند كه ادارات و بخش هاي خصوصي هم مي توانند با حمايت ضمني از آنها اهداف و برنامه هاي خود را روي لباس آنها تبليغ كنند و …

پس خيلي عجيب نيست وقتي هيچيك از مديران استان و يا بخش هاي خصوصي از ظرفيت هاي ورزش و استفاده از اين فرصت آگاهي ندارند ، اين فضا در حد محلات باقي بماند .

حرف آخر هم اينكه اگر باشگاههايي مثل اينتر و رئال مادريد بدانند بازيكنان و تيمهايي در يك نقطه محروم به عشق اين تيمها نام خود را انتخاب كرده اند چه بسا اين موضوع در رسانه هاي پر مخاطب شان وايرال ( همه گير ) شود و شايد زمينه اي شود براي توجه جهاني و حمايت از فوتبال اين استان محروم ، اما سخت است به اين فكر كنيم كه واكنش سازندگان موشك اف ١٤ به انتخاب اين نام براي يك تيم ورزشي در سيستان و بلوچستان چه خواهد بود …![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 تعداد بازدید