دسته‌بندی نشده

قهرمان ، قهرمان می ماند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اولین رقابت ورزشی سیستان و بلوچستان در سال 1401 با قهرمانی محمد غلامی پایان یافت.[/vc_column_text][vc_column_text]

در رقابتهای کشتی کچ گردان که پنجم فروردین به مناسبت نوروز 1401 در روستای الله آباد نیمروز برگزار شد محمد غلامی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

[/vc_column_text][vc_column_text]در این رقابتها 40 کشتی گیر رقابت کردند که در مرحله نخست محمد اسدی ، مرتضی عنایت ، محمد و سعید غلامی و سیدرضا ساری زاده قهرمان اوزان 5 گانه شدند. پیکارهای مرحله بعدی برای معرفی قهرمان قهرمانان و  با حضور نفرات اول و دوم مرحله قبلی  برگزار شد و در پایان محمد غلامی آلیش کار سابق استان توانست در کشتی کچ گردان هم مقتدرانه ظاهر شود و قهرمان قهرمانان معرفی شود.

خان محمد خانزاده کشتی گیر افغانستانی حریف محمد غلامی در فینال بود که با قبول شکست ، به مقام دوم دست یافت.

جوایز این پیکارها به رسم آیین های سنتی سیستان و کشتی کچ گردان ، برای نفرات برتر اوزان 5 گانه یک راس گوسفند و  برای قهرمان قهرمانان  یک راس گوساله بود.

نکته قابل توجه این رقابتها که با همکاری هیئت ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی استان و شرکت کورش کبیر برگزار شد استقبال گسترده تماشاگران و گردشگران بود که بار دیگر ظرفیت های بالای این رشته را در توسعه گردشگری ورزشی به معرض نمایش گذاشت.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 تعداد بازدید